Τριήμερες πολιτιστικές και θρησκευτικές εκδηλώσεις από τον Σύλλογο Ηπειρωτών Κοζάνης.

Ο Σύλλογος Ηπειρωτών Κοζάνης διοργανώνει τριήμερες θρησκευτικές και πολιτιστικές εκδηλώσεις με την ευκαιρία της εορτής του Αγίου Κοσμά του Αιτωλού στις 23, 24 και 25 Αυγούστου 2016.

Το πρόγραμμα των εκδηλώσεων περιλαμβάνει:

• την Τρίτη 23 Αυγούστου 2016 και ώρα 07:00μ.μ. Εσπερινό με Αρτοκλασία στο εξωκλήσι που βρίσκεται στην είσοδο του Πάρκου Ηπειρωτών

• την Τετάρτη 24 Αυγούστου 2016 κι ώρα 07:30 π.μ. Θεία Λειτουργία  στον ίδιο χώρο.

Το βράδυ της ίδιας ημέρας και ώρα 09:00 μ.μ. στο κεντρικό χώρο του Πάρκου Ηπειρωτών διοργανώνεται για ένατη συνεχή χρονιά  Παραδοσιακό Πανηγύρι  με το μουσικό σχήμα του Κώστα Βέρδη.

Οι εκδηλώσεις θα ολοκληρωθούν την Πέμπτη 25 Αυγούστου 2016 και ώρα 09:00 μ.μ. με λαϊκή βραδιά, με το γνωστό μουσικό σχήμα της Κοζάνης «Οι Λαϊκοί».