Δωρεά Οργάνων - Εκδήλωση με αφορμή τα τρία χρόνια από το θάνατο του Κώστα Τσιάντα.

Ο Σύλλογος Ηπειρωτών Κοζάνης σε συνεργασία με τον Ιατρικό Σύλλογο Κοζάνης και τον Σύλλογο Αιμοδοτών Κοζάνης ¨Γέφυρα Ζωής”, διοργανώνουν εκδήλωση το Σάββατο 30 Μαρτίου 2019 στις 6 το απόγευμα, στο Κοβεντάρειο με θέμα την Δωρεά Οργάνων.
Η εκδήλωση πραγματοποιείται με αφορμή την συμπλήρωση τριών χρόνων από το θάνατο του Προέδρου του Συλλόγου Ηπειρωτών Κώστα Τσιάντα, ο οποίος είχε δωρίσει τα όργανά του και ως σκοπός έχει την ενημέρωση και  ευαισθητοποίηση της κοινής γνώμης για την αξία της δωρεάς Ιστών και Οργάνων Σώματος.

Μετά το πέρας της εκδήλωσης θα δοθούν τιμής ένεκεν πλακέτες στις οικογένειες του Κωνσταντίνου Τσιάντα και της Κορέλα Σοφίας, μελών του Συλλόγου Ηπειρωτών Κοζάνης οι οποίοι με τον θανάτό τους έδωσαν ζωή σε συνανθρώπους μας στην Ελλάδα και στο εξωτερικό.