Αναβολή αρχαιρεσιών για την ανάδειξη νέου ΔΣ στον Σύλλογο Ηπειρωτών Κοζάνης

Ο Σύλλογος Ηπειρωτών Κοζάνης ενημερώνει τα μέλη του ότι οι προγραμματισμένες εκλογές για την ανάδειξη αρχαιρεσιών νέου Διοικητικού Συμβουλίου που είχαν οριστεί για τις 18 Απριλίου 2021 αναβάλλονται.
Η αναβολή των εκλογών εδράζεται στον Ν. 4790/2021 (ΦΕΚ Α' 48/31-03-2021) όπου ρυθμίζονται θέματα για την προστασία της δημόσιας υγείας από τις συνεχιζόμενες συνέπειες της πανδημίας του κορωνοϊού COVID-19, την ανάπτυξη, την κοινωνική προστασία και την επαναλειτουργία των δικαστηρίων και άλλα ζητήματα και στα άρθρα 89 και 90 σχετικά με την χρήση νέων τεχνολογιών για τη σύγκληση και διεξαγωγή συνεδριάσεων και αρχαιρεσιών των συλλογικών οργάνων των νομικών προσώπων καθώς και την παράταση της θητείας των διοικητικών συμβουλίων και των λοιπών καταστατικών οργάνων των πολιτιστικών, αθλητικών, φιλανθρωπικών και άλλων σωματείων και συλλόγων, έως την 30ή.6.2021.

Για κάθε περίπτωση σχετικά με την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου θα υπάρξει νεότερη ενημέρωση των μελών του Συλλόγου.

Εκ του ΔΣ του Συλλόγου