Επίσκεψη στο "Τιάλειο Εκκλησιαστικό Γηροκομείο" και προσφορά ειδών ατομικής υγιεινής στους τρόφιμους.

Για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά , ο Σύλλογος Ηπειρωτών Κοζάνης, με την ευκαιρία της εορτής του Αγίου Κοσμά του Αιτωλού, προσέφερε την Τετάρτη 24 Αυγούστου 2011 , είδη ατομικής υγιεινής, στο Τιάλειον Εκκλησιαστικόν Γηροκομείο της Ιεράς Μητροπόλεως μας.

Η κίνηση αυτή έχει καθαρά συμβολικό χαρακτήρα.

Ο Σύλλογος Ηπειρωτών Κοζάνης ενθυμούμενος τις κακουχίες , τις δυσκολίες και τους διωγμούς που πέρασε ο Άγιος Κοσμάς ο Αιτωλός στις περιοδείες του για να σώσει τον Ελληνισμό και την Ορθοδοξία και παραλληλίζοντας σε άλλο βεβαίως επίπεδο τις δυσκολίες και κακουχίες που πέρασαν οι παππούδες μας και οι γιαγιάδες μας , προσπαθεί μέσα από την επίσκεψή του αυτή να θυμίσει σε περισσότερους συνανθρώπους μας την ανάγκη στήριξης που έχουν οι υπερήλικες του Γηροκομείου μας.